Utolsó frissítés: 2024-04-15

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?

Tervezés
Kivitelezés
Gyártás - képviselet
Kereskedelem
Építkezem, építkezni fogok
Lakást, munkahelyet rendezek be
Egyéb

Könyv

Kőmunkák a kertben és a ház körül

Épinfó - Aktuális

< >

A Schneider Electric energiaaudit programján keresztül az energiafelügyelet fontosságára hívja fel a figyelmet

Energia megtakarítás 2011. 02. 03.

Az energiahatékonysági megoldások alkalmazása növeli az üzleti teljesítményt, az alkalmazottak hatékonyságát, és csökkenti az üzleti kockázatot

Budapest, 2011. február 3. - A Schneider Electric, az energiamenedzsment globális specialistája rámutatott arra, hogy a működési költségeket illetően jellemzően az energia költsége a leggyorsabban növekvő kiadás. Már eddig is számos megoldás született az energiaköltségek kézben tartására: a gyártók a nagy energiaigényű berendezések cseréjével vagy javításával, illetve karbantartási, műszerezési és automatizálási programokkal igyekeztek javítani üzemeik energiahatékonyságát. Az épületek energiafogyasztásának valódi optimalizálásához azonban részletes, pontos adatok szükségesek az energiafelhasználás módjáról, hiszen csak azt tudjuk felügyelni, amit mérni is tudunk.

A Schneider Electric egyedi energiaaudit szolgáltatása, a Schneider Electric Energy Sustainability Tiered Efficiency Program (EnergySTEP) lehetővé teszi az energiahatékonysági célok és a beruházási képességek összehangolását és optimalizálását, a hatékonyságfejlesztés révén pedig akár 30%-kal csökkentheti az adott vállalat energiakiadásait.

Az EnergySTEP lényegre törő, rugalmas megoldást biztosít a vállalatok számára, és folyamatos, mérhető energia-megtakarítást eredményez, ezáltal leegyszerűsíti a vezetők előtt álló, sokszor összetett energiafelhasználás-csökkentési döntéseket. Az EnergySTEP felszabadítja az energiakiadások által lekötött tőkét, lehetővé téve ezzel a hosszú távú sikerhez elengedhetetlen stratégiai kezdeményezések finanszírozását, miközben mérhető módszert nyújt a fenntarthatósági és környezeti célok elérésére.

Az energiahatékonysági fejlesztési folyamat lényege az energiaaudit megvalósításával a potenciális energetikai megtakarítások azonosítása, a hatékonyság fejlesztésére irányuló műszaki javaslatok megvalósítási szakaszában a fogyasztáscsökkentést célzó beruházások végrehajtása, valamint a megtakarítások folyamatos mérése, monitoringja és fenntartása. Az energiaaudit által megcélzott energia-felhasználói szegmensek az épületgépészet, a bel- és kültéri megvilágítás, a víz-, levegő-, gáz-, elektromos és gőzrendszerek által fogyasztott, ipari környezetben pedig a pozitív hőmérsékletű mélyhűtés, a technológiai hűtés és az ipari víz révén elhasznált energia. Példaként, így egy 2800 négyzetméteres, ötszintes irodaépület víz-, gáz- és áramfogyasztásának, valamint hűtési és fűtési rendszerének energiaauditot követő optimalizálása után rögtön 10%-os energiaköltség-megtakarítás érhető el.

Az energiaaudit és az energiahatékonysági megoldások költségeinek megtérülési ideje a folyamatosan növekvő energiaárak miatt az elmúlt öt évben mintegy 30%-kal csökkent. Így a bányászat, ásvány- és fémipar területén kevesebb mint 18 hónap, adatközpontok esetében kevesebb mint 1 év, a vízkezelés szegmensében kevesebb mint 2 év, míg az oktatási és az egészségügyi szektorban 7 év alatti az átlagos megtérülési idő.

Az energiaauditot az adott ország Schneider Electric központjának szakemberei végzik.

„Vállalatunk strukturált folyamataival, professzionális megoldásait támogató szoftvereivel és energia-szakértők világméretű hálózatával támogatja mind a rövid távú, gyors megtakarításokat, mind a hosszú távú energiahatékonysági fejlesztési terveket. Az energiafelhasználáshoz kötődő kiadás a legnagyobb kézben tartható működési költség. Támogatásunkkal a szervezetek olyan fenntartható megtakarításokat érhetnek el, amelyek csökkentik a működési költségeiket, és növelik nyereségüket” – nyilatkozta Stefan Nordenfors, a Schneider Electric magyarországi leányvállalatának ügyvezető igazgatója.

A Schneider Electric Energy Sustainability Tiered Efficiency Program az alábbi linken tesztelhető»

Forrás: Morpho Communications

< >

Aktuális - Hír, cikk, ajánló

Áttevődik a hangsúly: erőteljesebben jelentek meg az elmúlt évek termékei a Contrumán

Gyártói hírek, cikkek 2024. 04. 15.

A Hörmann immáron kilépett a garázskapu gyártó egyszerű szerepéből

A Hörmann Hungária Kft. 2024-ben ismét részt vett a Contruma építőipari kiállítás- és vásáron, amelyen most először volt érezhető az a hangsúlyeltolódás, mely a cég portfólióját az elmúlt pár évben jellemezte: a garázskapuk és meghajtások mellett, már szinte nagyobb szerepet kaptak a beltéri- és bejárati ajtók.

Szakkönyv

Hefter László

Iparművészet 2023. 11. 27.

Hefter László Ferenczy Noémi-díjas üvegművész a magyarországi síküvegművészet megújítója és az üvegrestaurálás tradíciójának elkötelezett folytatója. Építészeti üvegmunkáival az alkalmazott iparművészethez, kabinet üvegfestményeivel a képzőművészethez, restaurátori munkáival a művészettörténethez járult hozzá kiemelkedően

Szakcikk

Mikor válasszunk tolóajtót, rejtett ajtót, technikai ajtót?

Nyílászárók 2023. 05. 03.
Egy lakás berendezése során rendkívül fontos, hogy a megfelelő belső nyílászárókat válasszuk ki. Lényeges szempont a praktikusság, a gazdaságosság és nem utolsósorban az esztétikum. Nézzük meg, hogy mikor milyen belső ajtókat érdemes választanunk

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?