Utolsó frissítés: 2024-04-15

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?

Tervezés
Kivitelezés
Gyártás - képviselet
Kereskedelem
Építkezem, építkezni fogok
Lakást, munkahelyet rendezek be
Egyéb

Könyv

Kőmunkák a kertben és a ház körül

Épinfó - Aktuális

< >

Új időszámítás kezdődik az ásványgyapot szigetelőanyag gyártásban

Gyártói hírek, cikkek 2009. 07. 01.
  • 5 év kutató-fejlesztő munkája eredményeként formaldehid és fenol-mentes ásványgyapot szigetelőanyagok gyártására áll át a Knauf Insulation

Budapest, 2009. július 1. – A környezetvédelem és a fenntarthatóság egyre meghatározóbb szerephez jut az építőiparban. A kivitelezők és lakásépítők ma már nem csupán arra törekszenek, hogy épületeik „ökológiai lábnyoma” minél kisebb legyen, hanem arra is hogy azok felépítéséhez környezetbarát és fenntartható anyagokat használjanak, ezzel is csökkentve a környezetterhelést. Ezt a törekvést jól mutatja az a tény is, hogy a következő 5 éven belül otthonukat szigetelni tervező magyar ingatlantulajdonosok 48%-a már környezetbarát szigetelőanyagot tervez felhasználni. A környezetbarát építkezést hivatott előmozdítani a Knauf Insulation új innovációjával, az ECOSE® technológiával készült, teljesen formaldehid és fenol-mentes ásványgyapot szigetelés. Az új technológia 5 év kutató-fejlesztő munkájának eredménye, amely révén a korábban használt kőolajbázisú vegyszerek helyett könnyen újrahasznosítható szerves anyagok kötik össze a szigetelőanyagok szálait. Az új kötőanyag technológia javítja az üveg- és kőzetgyapot szigetelőanyagok környezetvédelmi tulajdonságait, miközben rendelkezik a korábbi szigetelőanyagokra jellemző magas hő- és hangszigetelő, jó páraáteresztő és tűzálló képességgel.

A Knauf Insulation által kifejlesztett ECOSE® technológia egy szabadalmaztatott eljárás, melynek során a természetes szerves anyagok ellenálló szervetlen polimerekké alakításával egy kivételesen erős és természetes kötőanyag jön létre, amely összeköti az ásványgyapot szálakat. Az új eljárás jelentős mérföldkövet jelent a fenntartható építéstechnika történetében mivel alkalmazásával a ásványgyapot termékek gyártásához nem kell többé kőolaj alapanyagú vegyipari anyagokat – formaldehidet és fenolt – alkalmazni. A hagyományos kőzetgyapothoz hasonlítva az új eljárással gyártott szigetelőanyag nem csupán javítja az épületek belső levegőjének minőségét, de egyben hozzájárul az épületek fenntarthatóságához is. Az ECOSE® technológia, amely számos nemzetközi szabadalom tárgya, nem csak ásványgyapothoz alkalmazható, de felhasználható minden olyan területen (pl.: fa alapanyagú építőlemezek, csiszoló- és súrolóanyagok gyártásánál), ahol gyanta-helyettesítő anyagokra van szükség.

„Az ECOSE® technológiával előállított ásványgyapot szigetelőanyag magyarországi bevezetésével a szigetelőanyag ipar legnagyobb jelentőségű fejlesztésének lehetünk tanúi” – mondta Aszódy Tamás, a Knauf Insulation Kft. ügyvezető igazgatója. – „Az innováció révén az ásványgyapot szigetelőanyag környezetvédelmi teljesítménye tovább javul és várhatóan a legfontosabb és legszélesebb körben alkalmazott szigetelő anyaggá válik majd” – tette hozzá az igazgató.

Az új eljárással gyártott ásványgyapot könnyebben alkalmazható, puhább a tapintása, kevésbé porzik, szagtalan és könnyebb vágni is. Az új kötőanyag felhasználásával készült ásványgyapot természetes gyantát tartalmaz, amelynek előállításához 70%-kal kevesebb energia szükséges, mint a hagyományos szigetelőanyagok kötőanyagának gyártásához, ezért környezetkímélőbb. Az ECOSE® technológiával készült szigetelőanyag jelentősen javítja az épületek belső levegőjének minőségét, miközben rendelkezik a hagyományos szigetelőanyagokra jellemző magas hő- és hangszigetelő, jó páraáteresztő és tűzálló képességgel.

A Knauf Insulation Kft. és az Energia Klub egy közelmúltban, 500 lakos megkérdezésével készített felméréséből kiderül, hogy az otthonukat szigetelni tervező magyar ingatlantulajdonosok 48%-a már környezetbarát szigetelőanyag alkalmazásával kívánja megvalósítani otthona energiahatékonysági fejlesztését.

„Ma már minden építkező tudja, hogy megtérülés szempontjából az energiahatékonyságba történő beruházás a legjobb befektetés. Az 5 éves kutató-fejlesztő munka eredményeként létrejött új eljárásunk ennek a befektetésnek az értékét növeli most tovább, hiszen változatlan árszínvonalon nyújtjuk a világ első formaldehid-mentes és környezetbarát szigetelőanyagát.”– nyilatkozta Aszódy Tamás a Knauf Insulation Kft. ügyvezető igazgatója.

A Knauf Insulation, a világ egyik legnagyobb és leggyorsabban fejlődő szigetelőanyag gyártó vállalata. Az ECOSE®  technológiával készült kőzetgyapot szigetelőanyagokat eddig már sikerrel vezette be a cég az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban is. Magyarországon az Európai Unió többi tagállamával egy időben kerül forgalomba az új termék. A Knauf Insulation gyártóegységei julius 1-től már csak ECOSE® technológiával készült üveggyapot termékeket gyártanak, az új eljárással készülő kőzetgyapot szigetelőanyagok gyártása az év végén indul.

További információ: www.ECOSE-technology.com 

Forrás: Premier Kommunikációs Iroda

< >

Aktuális - Hír, cikk, ajánló

Áttevődik a hangsúly: erőteljesebben jelentek meg az elmúlt évek termékei a Contrumán

Gyártói hírek, cikkek 2024. 04. 15.

A Hörmann immáron kilépett a garázskapu gyártó egyszerű szerepéből

A Hörmann Hungária Kft. 2024-ben ismét részt vett a Contruma építőipari kiállítás- és vásáron, amelyen most először volt érezhető az a hangsúlyeltolódás, mely a cég portfólióját az elmúlt pár évben jellemezte: a garázskapuk és meghajtások mellett, már szinte nagyobb szerepet kaptak a beltéri- és bejárati ajtók.

Szakkönyv

Hefter László

Iparművészet 2023. 11. 27.

Hefter László Ferenczy Noémi-díjas üvegművész a magyarországi síküvegművészet megújítója és az üvegrestaurálás tradíciójának elkötelezett folytatója. Építészeti üvegmunkáival az alkalmazott iparművészethez, kabinet üvegfestményeivel a képzőművészethez, restaurátori munkáival a művészettörténethez járult hozzá kiemelkedően

Szakcikk

Mikor válasszunk tolóajtót, rejtett ajtót, technikai ajtót?

Nyílászárók 2023. 05. 03.
Egy lakás berendezése során rendkívül fontos, hogy a megfelelő belső nyílászárókat válasszuk ki. Lényeges szempont a praktikusság, a gazdaságosság és nem utolsósorban az esztétikum. Nézzük meg, hogy mikor milyen belső ajtókat érdemes választanunk

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?