Utolsó frissítés: 2026-04-28
Carisa ENTREE design radiátor

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?

Tervezés
Kivitelezés
Gyártás - képviselet
Kereskedelem
Építkezem, építkezni fogok
Lakást, munkahelyet rendezek be
Egyéb

Könyv

Kőmunkák a kertben és a ház körül

Épinfó - Aktuális

< >

Guardian Glass: épül a cég második lengyelországi sík- és bevonatos üveggyára

Gyártói hírek, cikkek 2017. 09. 07.
A Guardian Glass új síküveg és bevonatos üveggyárát a vállalat már meglévő lengyelországi üzemének szomszédságában tervezi felépíteni, Czestochowában
A Guardian Glass új síküveg és bevonatos üveggyárát a vállalat már meglévő lengyelországi üzemének szomszédságában tervezi felépíteni, Czestochowában

Bertrange, Luxemburg, 2017. szeptember 7. – A Guardian Industries egy második sík- és bevonatos üveggyár megépítéséről határozott a lengyelországi Czestochowa városában azon célból, hogy egész Európában megfeleljen a síküveg, bevonatos üveg és feldolgozott üvegtermékek iránt megnövekedett keresletnek. A cégóriásnak, amely a magyarországi Orosházán is üzemeltet üveggyárat, ez lesz a tizenkettedik egysége Európában.

Az új telephely a vállalat meglévő üzemének szomszédságában fog felépülni, az előkészületeket és a projekt végrehajtását már megkezdték. A létesítmény, amely várhatóan 2019 harmadik negyedévében kezdi meg a működését, és több mint 150 új munkahelyet teremt, 1000 metrikus tonnányi üveget fog áthúzni naponta, és egy fejlett technológiát alkalmazó bevonósort is tartalmaz majd. 

A Guardian Glass elnök-vezérigazgatója, Kevin Baird nyilatkozata szerint: „Az új telephely a Guardian Glass történetének eddigi legnagyobb zöldmezős tőkeberuházása lesz, amely tovább erősíti a kiválóan teljesítő, biztonságos és energiahatékony üvegtermékek gyártójaként elért piacvezető pozíciónkat az európai piacon a lakossági és kereskedelmi építmények esetében egyaránt.” Hozzáteszi: „A Guardian nagyon örül a Lengyelországban tapasztalt növekedésnek és biztosak vagyunk benne, hogy a czestochowai helyszínválasztás megfelel majd ügyfeleink igényeinek. Jelentős támogatást kaptunk Czestochowa városától, a katowicei Különleges Gazdasági Övezettől és a lengyel kormánytól.” 

A Lengyelország iránti elkötelezettség további bizonyítékaként a Guardian Glass meglévő czestochowai síküveg gyárában 2018 elején felújításokat végez majd el, egyúttal növelve a létesítmény jelenlegi kapacitását is.

„Folyamatos növekedésre számítunk Lengyelországban, és a szomszédos országokban egyaránt. A két üzem szomszédsága egy olyan versenyképes és hatékony struktúrát eredményez, amely üvegtermékek széles választékának leszállítására lesz képes, és hozzájárul ahhoz, hogy regionális ügyfeleink számára hosszú távú értéket teremtsünk” – nyilatkozta Guus Boekhoudt, a Guardian Glass európai alelnöke. 

A Guardian Glass a czestochowai üzem mellett tíz európai síküveggyárat üzemeltet jelenleg, a többi között a magyarországi Orosházán, a németországi Thailheimben, illetve az oroszországi Rjazanban és Rosztovban is. 

Forrás: Vision Communications

< >
Kapcsolódó katalógus oldal(ak):
Építészeti üveg
Hőszigetelő üveg

Aktuális - Hír, cikk, ajánló

Edukációs hőszigetelési „mini showt” indít a Mapei

Energia megtakarítás 2026. 04. 29.

Négyrészes edukációs videósorozatot indított a Mapei Kft., hogy segítsen eligazodni a hőszigetelési döntésekben. A kezdeményezés társadalmi haszna, hogy a tájékozottabb megrendelők nagyobb eséllyel hoznak megalapozott döntéseket, ami hosszabb távon a hibás kivitelezések és a kontármunkák visszaszorulásához vezethet

Szakkönyv

Rajzok és történetek - Vadász György

Építészet, művészet 2026. 02. 26.

"Vadász György az az ember, akivel kapcsolatban mindig felmerül egy-egy anekdota, egy vicces vagy éppen megható történet. Ebben az emlékkönyvben ilyen történetek lejegyzésére kértem fel családtagokat, barátokat, pályatársakat, tanítványokat. Az írások mellé pedig egy-egy Vadász György-grafikát párosítottam, kiegészítve ezzel a leírtakat"  Vadász Balázs

Szakcikk

Design radiátorok

A törölközőszárító radiátor ma már természetes tartozéka a fürdőszobáknak. Praktikus, mert a fűtést kombinálhatjuk a törölközők tárolásával és gyorsabb szárításával. A design radiátor azonban ennél többet tud

Szavazás

Segítse munkánkat! Ön mivel foglalkozik?